فرار یک زندانی سیاسی از زندان اوین!
فرار یک زندانی سیاسی از زندان اوین!

فرار یک زندانی سیاسی از زندان اوین؛ محمد مقیمی، وکیل سابق فرهاد سلمانپور ظهير، زندانی سیاسی در زندان اوین، روز چهارشنبه دوم شهریور در توییتر خود نوشت که آقای سلمانپور موفق به «فرار» از این زندان شده است.

فرار یک زندانی سیاسی از زندان اوین!

به گفته آقای مقیمی، اول شهريور، فرهاد سلمانپور «در حرکتی جسورانه و زیرکانه با اقدامی بسیار پیچیده، فنی، شیک و مجلسی با گمراه کردن سربازان گمنام امام زمان از زندان اوین فرار کرد».

وی توضیح بیشتری در این زمینه ارائه نکرد.

در همین حال، محمدحسین آقاسی، وکیل فعلی فرهاد سلمانپور در توییتر نوشت که فردی از زندان با خانواده سلمانپور تماس گرفته و به آنها گفته است که «فرار» او از زندان «ساختگی» است.

آقای آقاسی می افزاید که خود فرهاد سلمانپور «تلفنی فرار خود را اعلام نموده ولی اینک هیچ اثری از او نیست».

آن طور که این وکیل دادگستری نوشت، خانواده فرهاد سلمانپور پس از این تماس «به شدت نگران» شدند.

فرهاد سلمان پور ظهیر

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، فرهاد سلمان پور ظهیر، کارمند سابق نهاد ریاست جمهوری در دوره محمود احمدی نژاد، آخرین بار روز ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات بدون حکم قضایی بازداشت و در خیابان بازداشت و سپس به بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و ۴۵ روز در انفرادی به سر بُرد.

حدود دو ماه بعد، منابع حقوق بشری گزارش دادند که سلمانپور ظهیر برای اعتراف اجباری به رابطه خود با روح الله زم، مدیر اجرایی کانال «آمدی نیوز» در تلگرام، تحت شدیدترین شکنجه ها قرار گرفته است.