فخری‌زاده
فخری‌زاده سیستم سلاح هسته‌ای را ایجاد کرده بود!

فریدون عباسی دوانی گفت که علیرغم فتوای آیت الله علی خامنه ای در حرام بودن تولید، نگهداری و به کارگیری سلاح اتمی، برای آن “سیستم ایجاد کرده بود.

فخری‌زاده سیستم سلاح هسته‌ای را ایجاد کرده بود!

فریدون عباسی دوانی، نماینده مجلس و رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران، در سالگرد ترور محسن فخری زاده، معاون وزیر دفاع و فرد پشت پرده برنامه هسته ای ایران، گفت که علیرغم فتوای آیت الله علی خامنه ای مبنی بر حرام بودن حرام بودن تولید، نگهداری و به کارگیری سلاح اتمی، برای آن “سیستم ایجاد کرده بود.

عباسی درباره «سیستم» توضیح بیشتری نداد.

به گزارش روزنامه ایران، عباسی گفت که فخری زاده در تهیه «نقشه راه اولیه برای توسعه صنعت هسته ای ایران» و تولید سوخت ۲۰ درصد نقش داشته است.

جزئیات ترور محسن فخرزاده

عباسی در گفت و گو با این روزنامه، فخری زاده را جعبه سیاه توصیف کرد و گفت: پرونده فخری زاده فقط دفاع از کشورمان نبود. چون کشور ما پشتیبان جبهه مقاومت است.»

او گفت که از دهه ۷۰ توسط سرویس‌های خارجی شناسایی شده بود و اولین حمله علیه او قرار بوده که در سال ۸۷ رخ دهد، اما توسط نیروهای امنیتی خنثی شد.

محسن فخری زاده ارشدترین مقام ایرانی است که تاکنون در عملیات منسوب به موساد کشته شد.

چرا اسرائیل محسن فخرزاده را ترور کرد؟

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی می گوید اسرائیل نسبت به فخری زاده حساس بود زیرا او سیستم دست‌یابی به بمب اتمی را ایجاد کرد . عباسی این اظهارات را در اولین سالروز ترور فخری زاده بیان کرد که ایران اسرائیل را مسئول آن معرفی می‌کند.