فاطمه سپهری به ۱۸ سال زندان محکوم شد
فاطمه سپهری به ۱۸ سال زندان محکوم شد

وکیل فاطمه سپهری، که یکی از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای بود، اعلام کرد که حکم ۱۸ سال زندان برای موکلش تایید شده است و قابل اجراست.

فاطمه سپهری به ۱۸ سال زندان محکوم شد

برادر فاطمه سپهری متن پیام کوتاه غلامحسین دوستعلی مکی وکیل خانم سپهری را منتشر کرد.

آقای دوستعلی مکی اعلام کرده که حکم ۱۸ سال حبس برای فاطمه سپهری به دلیل عدم قبول و تایید وکالت» او، مورد اعتراض قرار نگرفته است.

این وکیل دادگستری تایید کرده است که حکم قطعی است و قابل اجراست.

اتهامات عليه فاطمه سپهری

برادر فاطمه سپهری در حساب توییتر خود خبر داد که حکم خواهرش شامل ۱۰ سال زندان برای تبلیغ علیه نظام، پنج سال زندان برای همکاری با دولت‌های متخاصم، دو سال زندان برای توهین به خمینی و خامنه‌ای و یک سال زندان برای اتهامی دیگر (احتمالاً تجمع و تبانی علیه امنیت داخلی کشور) است.

قوانین جمهوری اسلامی بیان می‌کنند که اگر محکومی در یک پرونده به چند حکم زندان محکوم شود، طولانی‌ترین حکم زندان برای او اجرا خواهد شد. با توجه به این قانون، خانم سپهری باید ۱۰ سال آینده را در زندان‌های ايران سپری کند.

“اصغر سپهری” پیشتر با انتشار تصویری از یک حکم قضایی دیگر علیه خواهرش، اعلام کرده بود که شعبه ۱۴۲ به ریاست قاضی عرب، این زندانی سیاسی را به یک سال زندان و ۲۰ میلیون تومان جریمه برای اتهام “نشر اکاذیب” محکوم کرده است.

بر اساس آن حکم، خانم سپهری به “توهین” به روح‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، و “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به‌وسیله سامانه‌های مخابراتی، همکاری با دول متخاصم علیه جمهوری اسلامی ایران، اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام و به‌نفع گروه‌های مخالف نظام” متهم شده بود.