غزاله شارمهد
غزاله شارمهد: می‌خواهند مثل روح الله زم، به پدرم حکم اعدام بدهند

غزاله شارمهد، دختر جمشید شارمهد، زندانی دوتابعیتی در ایران، می‌گوید در شش ماه گذشته اصلاً اجازه صحبت با پدرش را نداشته‌اند و حتی نمی‌دانستند که او زنده است. وى می گوید جمهوری اسلامی قصد اعدام آقای شارمهد را دارد.

غزاله شارمهد: می‌خواهند مثل روح الله زم، به پدرم حکم اعدام بدهند

غزاله شارمهد روز سه شنبه ۱۹ بهمن با اشاره به حضور جمشید شارمهد در دادگاه در هفته گذشته به صدای آمریکا گفت: «می دانیم که می خواهند او را به اعدام محکوم کنند. ما ااز خیلی جاها هم شنیده‌ایم که این حکم را هفت ماه پیش می‌خواستند به او بدهند و الان فقط آمده‌اند پروسه را سریع رد بکنند و پدر مرا از بین ببرند.

خانم شارمهد با اشاره به اینکه تا مدتها از وضعیت پدرش بی‌خبر بوده گفت که شش ماه بعد پس از اعدام روح الله زم به خانواده اش اطلاع دادند که آقای شارمهد زندانی است.

هدف انجمن پادشاهی براندازی جمهوری اسلامی است

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات جمشید شارمهد شهروند ایرانی-آلمانی صبح روز یکشنبه ١٧ بهمن ماه در شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. رسانه های نزدیک به حکومت ایران از دستگیری مردادماه سال گذشته از دستگیری جمشید شارمهد خبر دادند.

آقای شارمهد پس از فرود فولادوند دومین عضو گروهی به نام «انجمن پادشاهی» است که وزارت اطلاعات ایران ادعا می‌کند در خارج از ایران آنها را ربوده و به داخل کشور منتقل کرده است.
.

هدف انجمن پادشاهی و گروه تندر وابسته به آن براندازی جمهوری اسلامی است. در مقابل جمهوری اسلامی انجمن پادشاهی و تندر را «تروریستى» می‌داند.