غرق شدن قایق پناهجویان؛ ۶۰ کشته بر جا گذاشت
غرق شدن قایق پناهجویان؛ ۶۰ کشته بر جا گذاشت

غرق شدن قایق پناهجویان؛ دست کم ۵۹ نفر از جمله چند زن و ۱۲ کودک در حادثه غرق شدن قایق حامل پناهجویان از ایران، افغانستان و چند کشور دیگر که از ازمیر ترکیه عازم ایتالیا بودند جان خود را از دست دادند. این آمار تایید نشده و همچنان احتمال افزایش آن وجود دارد.

غرق شدن قایق پناهجویان؛ ۶۰ کشته بر جا گذاشت

مانوئلا کورا، یک مقام دولتی استانی به رویترز گفت که ۸۱ نفر از غرق شدن جان سالم به در برده اند، در حالی که ۲۰ نفر به بیمارستان منتقل شده اند که یکی از آنها در مراقبت های ویژه است.

همزمان با گزارش‌ها حاکی از آن است که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ مهاجر در هواپیما بودند، ماتئو پیانتادوسی، وزیر کشور که به محل حادثه سفر کرد، گفت که ممکن است ۲۰ تا ۳۰ نفر همچنان مفقود باشند.

به گفته پلیس، قایق‌های گشتی برای رهگیری قایق اعزام شدند، اما هوای طوفانی آنها را مجبور کرد به بندر بازگردند و سپس واحدهای جستجو در امتداد ساحل جمع شدند.

در میان افرادی که در ساحل پیدا شده بودند، یک نوزاد چند ماهه نیز پیدا شد.

غرق‌شدن قایق پناهجویان ایرانی در آب‌های ایتالیا

مقامات ایتالیایی اعلام کردند که این قایق بادبانی چوبی حامل پناهجویان در ساعات اولیه صبح یکشنبه هفتم اسفند در سواحل جنوبی ایتالیا به صخره برخورد کرد.

چند روز پیش این قایق با پناهجویان از افغانستان، ایران و چند کشور دیگر از ترکیه به راه افتاد و در نزدیکی سواحل ایتالیا در طوفان غرق شد.

پلیس گمرک ایتالیا اعلام کرد یکی از بازماندگان این قایق به اتهام قاچاق انسان دستگیر شده است.

آنتونی سواسو، شهردار شهر ساحلی کوترو نیز گفت که زنان و کودکان در میان کشته شدگان هستند و هنوز آمار دقیقی از کودکان کشته شده در دست نیست.

او به رسانه های ایتالیایی گفت: صحنه ای را دیدم که هرگز در زندگی خود نمی خواهید آن را ببینید. منظره ای وحشتناک که تا آخر عمر با شما می ماند.