شاهزاده رضا پهلوی خواستار تشکیل یک «دولت موقت تکثرگرا» شد
شاهزاده رضا پهلوی خواستار تشکیل یک «دولت موقت تکثرگرا» شد

شاهزاده رضا پهلوی خواستار تشکیل یک «دولت موقت تکثرگرا» شد؛ شاهزاده رضا پهلوی روز پنجشنبه، ۲۸ مهر، بر ضرورت تشکیل «دولت انتقالی موقت تکثرگرا» در دوران گذار از جمهوری اسلامی ایران تأکید و تصریح کرد که شخصاً خواهان ایفای نقش سیاسی در آینده ایران نیست و از هیچ حزب و سازمانی هم حمایت نمی‌کند.

شاهزاده رضا پهلوی خواستار تشکیل یک «دولت موقت تکثرگرا» شد

شاهزاده رضا پهلوی در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن افزود: دولت موقت باید اقداماتی از جمله تامین آزادی و حقوق مردم، حل مشکلات معیشتی مردم، تنظیم سیاست خارجی برای تامین منافع ایران و برگزاری همه پرسی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه «فقط به یک حکومت سکولار و دموکراتیک باور دارد» و «هیچ نقش حکومتی» را برای خود قائل نیست، گفت: «تنها هدف ما رسیدن به روزی است که مردم آزادانه پای صندوق های رای بروند».

 رضا پهلوى: نسل جدید نیاز به رهبری متمرکز و فردی ندارد

شاهزاده رضا پهلوی تاکید کرد: روزی می رسد که پیکان قدرت از دستان رژیم برداشته می شود و از این پس باید برای آن آماده باشیم. واضح است که دولت موقت جایگزین، پیش از هر چیزی، باید حقانیت و مقبولیت داشته باشد.

وی همچنین گفت: خوشحالم که تاکید من در سال های اخیر برای جانشین کردن فردمحوری با سیستم‌محوری در صحنه سیاسی ایران از سوی شما پذیرفته شد و در مسیر عملی شدن قرار دارد.

شاهزاده رضا پهلوی افزود: نسل جدید، مدیریت مهارت‌های غیرمتمرکز را پذیرفته است و نیازی به رهبری متمرکز و فردی ندارد.