آزار جنسی زنان

پس از افشای آزار جنسی زنان و اذیت زندانیان زن در بوشهر، قوه قضائیه جمهوری اسلامی زندانی سیاسی سپیده قلیان را متهم به تبلیغ علیه نظام کرد.

دیروز شب، چهارشنبه ۳۱ شهریور، سپیده قلیان، زندانی سیاسی، نسخه ای از یادداشت احضار وی به قوه قضائیه جمهوری اسلامی را پس از شکایت اداره‌ی سازمان‌های بوشهر از وی منتشر کرد.حقوق زنان

خانم سپیده که در مرخصی از زندان است، تصویری از این پیام را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد و نوشت: «خجالت می‌کشم تو روزی که شاهد شکنجه‌ی نوید افکاری رو کشتن، خبر از شکایت اداره‌ی سازمان‌های بوشهر بدم.اما چاره‌ای نیست».

◊   جواب جمهوری اسلامی سرکوب و انتقامه!

وی ادامه داد: «نجات‌دهنده در گور خفته است» و صدا به صدا نمی‌رسه. این ابلاغیه ۲ روز پیش به دستم رسید و جمهوری اسلامی یه بار دیگه ثابت کرد که جواب دادخواهی و حقیقت، سرکوب و انتقامه».آزار جنسی

احضاریه شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بوشهر به سپیده قلیانطبق این احضاریه که توسط شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بوشهر صادر شد، اتهام “نشر اکاذیب رایانه‌ای” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به قلیان منسوب شده است.

این احضاریه به سپیده قلیان هشدار داد و نشان داد که پنج روز فرصت داده تا در این شعبه حضور یابد و در غیر این صورت، جلب خواهد شد.

در ۱۸ شهریور، سپیده توییت هایی درباره وضعیت بند زنان در زندان بوشهر، نقض شدید حقوق بشر و آزار جنسی زنان زندانی در این زندان منتشر کرد.