سندى محرمانه شبکه قاچاق طلای جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان را فاش می کند
سندى محرمانه شبکه قاچاق طلای جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان را فاش می کند

سندى محرمانه شبکه قاچاق طلای جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان را فاش می کند؛ سند محرمانه از شرکت بیمه کشتیرانی لویدز اقدامات غیرقانونی جمهوری اسلامی برای تامین مالی حزب الله لبنان را فاش کرد.

سندى محرمانه شبکه قاچاق طلای جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان را فاش می کند

بیمه کشتیرانی لویدز در هشداری محرمانه به مشتریان خود اعلام کرده است که نیروی قدس سپاه پاسداران و حزب‌الله به طور غیرقانونی طلا از ونزوئلا به ایران می فرستند تا با دور زدن تحریم ها، فعالیت های تروریستی شبه نظامیان تحت حمایت تهران در لبنان را تامین مالی کنند.

بر اساس این گزارش، جمهوری اسلامی ایران در ازای فرآورده های نفتی که به ونزوئلا می دهد، شمش های طلا را از طریق سپاه و حزب الله دریافت می کند. پس از رسیدن به ایران به ترکیه تزانزیت و به پول تبدیل می‌شود و این معامله سیاه به حزب الله لبنان می رسد.

با حکم دادگاهی در آمریکا مبنی بر توقیف هواپیمای ایران-ونزوئلایی در آرژانتین، جلوی افشای همه اطلاعات لویدز گرفته شده.

پول حاصل از این معامله سیاه به حزب‌الله لبنان می‌رسد!

این هواپیما که از مکزیک به سمت آرژانتین که با خاموش کردن مکان‌یاب در حرکت بود، با برند شرکت هواپیمایی امتراسور متعلق به دولت ونزوئلا است پرواز می کرد. اما این هواپیما در واقع متعلق به ماهان ایر است.

جمهوری اسلامی می گوید این هواپیما را یک سال پیش به ونزوئلا تحویل داده است. آمریکا ماهان ایر را به دلیل همکاری با نیروی قدس سپاه ایران و مظنون به فعالیت های تروریستی تحریم کرد.

جمهوری اسلامی در ازای فرآورده‌های نفتی که به ونزوئلا می‌دهد، شمش‌های طلا را از طریق سپاه و حزب‌الله دریافت می‌کند که پس از رسیدن به ایران، به ترکیه تزانزیت و به پول تبدیل می‌شود و پول حاصل از این معامله سیاه به حزب‌الله لبنان می‌رسد.

بر اساس اطلاعات لویدز، هواپیماهای دیگری نیز وجود دارند که طلا را از کاراکاس به تهران منتقل می کنند، اما توقیف هواپیمای ماهان سابق نقش مهمی در کشف منبع مالی حزب الله لبنان داشت.