سعید افکاری

سعید افکاری، برادر نوید افکاری کشتی‌گیری که در زندان جمهوری اسلامی ایران اعدام شد، فاش کرد که مسئولان زندان پس از اعتراض خانواده‌اش به شکنجه برادر بازداشت‌شده‌شان، به خانواده‌اش شلیک کردند.

سعید افکاری امروز، یکشنبه ۱۴ فروردین، با انتشار توییتی در توییتر نوشت: «بعد از به قتل رسوندن نوید، حبس و ماه‌ها انفرادی وحید و حبیب و شکنجه‌‌های برادرانم و به قتل رسوندن شاهد شکنجه‌های نوید، امروز جمهوری اسلامی در حرکتی جدید به سمت خانواده‌مون تیراندازی کرد. امروز که برای ملاقات هفتگی با وحید رفتیم، دیدیم وحید دستش باندپیچیه».

نوید افکاری

وی اضافه کرد: «متوجه شدیم امروز یک زندانی سیاسی که توی سلول کنار سلول وحید بوده رو میخواستن به انفرادی منتقل کنند. وحید عصبانی شده و فریاد میزده تا جلو اونها رو بگیره که مامورها میریزن تو سلول وحید تا کتکش بزنن و وحید اونقدر جلوشون مقاومت میکنه تا دستش رو میشکونن».

◊    «ذره‌ای از مرگ ترس نداریم» – سعید افکاری

سعید افکاری افزود: «بعد از اینکه دیدیم وحید دستش شکسته برادرم حبیب عصبانی شد از در زندان رفت بیرون تا مسئولی چیزی رو پیدا کنه و شروع به فریاد زدن کردیم که مامورهاشون از بالای ساختمون‌ها شروع به تیراندازی به سمتمون کردن».

 برادر نوید افکاری اظهار داشت: «وقتی سینه‌مون رو گرفتیم جلوشون و گفتیم بزن تیراندازی قطع شد ولی دیگه اجازه‌ی ملاقات با وحید رو بهمون ندادند. اگرچه به شدت نگران برادرم هستیم اما راه ما راه نویده و ذره‌ای از مرگ ترس نداریم اما سوگند می‌خوریم که پشیمون می‌شید».

شایان ذکر است، وحید و حبیب افکاری به ترتیب به ۵۴ سال و شش‌ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق، و ۲۷ سال و سه ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بودند.