فدراسیون فوتبال

هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ایران صبح پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه، تصمیم گرفت شهاب‌الدین عزیزی خادم را از سمت ریاست فدراسیون برکنار کند.

پایگاه های خبری ورزشی گزارش دادند که هیات مدیره اتحادیه فوتبال ایران صبح امروز با حضور ۸ نفر جلسه تشکیل داد و در این جلسه تصمیم بر عزل آقای عزیزی خادم گرفت.

بر اساس تصمیم اعضای شورا، مهرداد سراجی، مدیرعامل باشگاه سایپا تا زمان تشکیل مجمع در خرداد ماه سال آینده، رئیس فدراسیون فوتبال ایران خواهد شد.

♦   حذف تیم‌های پرسپولیس و استقلال تهران

کارشناسان، بازیکنان و فعالان فوتبال از دوره یک ساله ریاست عزیزی خادم در فدراسیون به دلیل اشتباهات اداری و ابهام مالی و اقتصادی فدراسیون انتقاد کرده بودند.

و برخی از بازیکنان، کارشناسان، و فعالان حوزه فوتبال از عزیزی‌ خادم به عنوان کسی نام برده‌اند که فوتبال ایران را در این مدت در بن‌بست قرار داده است.

فعالان ورزشی در پی انتشار فایل صوتی از نقض قانون در کمیته انضباطی در مورد رای پرونده تیم گل‌گهر از عملکرد آقای عزیزی خادم انتقاد کرده بودند.

از سوی دیگر عملکرد ضعیف و نامفهوم عزیزی خادم باعث حذف تیم های پرسپولیس و استقلال تهران از لیگ قهرمانان آسیا و همچنین سقوط گسترده پرسپولیس در رده بندی جهانی در یک دهه گذشته شد.