رهبر القاعده در حمله پهپادی آمریکا در افغانستان کشته شد
رهبر القاعده در حمله پهپادی آمریکا در افغانستان کشته شد

رهبر القاعده در حمله پهپادی آمریکا در افغانستان کشته شد؛ مقامات آمریکایی از کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر سازمان القاعده در جریان حمله پهپادی آمریکا در افغانستان خبر دادند

رهبر القاعده در حمله پهپادی آمریکا در افغانستان کشته شد

یک مقام ارشد آمریکایی پیشتر روز دوشنبه ۱۰ اوت اعلام کرد که ایالات متحده یک عملیات “موفقیت آمیز” را علیه “هدف مهم از سازمان القاعده” در افغانستان انجام داده است.

این مقام گفت: “ایالات متحده آمریکا در پایان هفته عملیاتی را علیه یک هدف مهم القاعده در افغانستان به عنوان بخشی از مبارزه با تروریسم انجام داد.”

پیش از این جو بایدن رئیس جمهور آمریکا جزئیات هدف قرار دادن یک شخصیت مهم مرتبط با تروریسم در افغانستان را اعلام خواهد کرد.

آمریکا یک ساختمان آپارتمانی در کابل را هدف حمله پهپادی قرار داده است

از سوی دیگر، طالبان بدون اشاره به جزئیات، به اعلام اینکه ایالات متحده آمریکا در آخر هفته یک ساختمان آپارتمانی در کابل را هدف حمله پهپادی قرار داده است.

به گزارش «فرانس پرس»، این مقام آمریکایی افزود که «این عملیات موفقیت آمیز بوده و هیچ آسیبی به غیرنظامیان وارد نکرده است».

همزمان این دو مقام آمریکایی دیگر به «رویترز» گفته اند که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» در آخر هفته یک حمله پهپاد در افغانستان انجام داده است.