رضا فاطمی‌امین از وزارت صمت برکنار شد
رضا فاطمی‌امین از وزارت صمت برکنار شد

رضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)، با رای موافق نمایندگان مجلس، از سمت خود برکنار شد. 

رضا فاطمی‌امین از وزارت صمت برکنار شد

رضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)، با رای موافق نمایندگان مجلس، از سمت خود برکنار شد. در جلسه استیضاح، وعده‌های او نتوانستند به بقای او روی صندلی وزارت کمک کنند، و حمایت ابراهیم رئیسی نیز نتوانست مانع از برکناری وی شود.

در این جلسه، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ابراهیم رئیسی و حتی خود وزیر صمت، وجود «مافیای خودرو» در بالاترین رده‌های تصمیم‌گیری در جمهوری اسلامی را تایید کردند.

در جلسه روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، عمده محور استیضاح رضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)، بر افزایش قیمت خودرو و مافیای این صنعت متمرکز بود. پس از بحث و بررسی، ۱۶۲ نماینده با رای مثبت به استیضاح وی پایان دادند. در این رای‌گیری، حامیان وی در مجلس، به تعداد ۱۰۲ نماینده بیشتری نسبت به رای دهندگان مخالف، نداشتند.

مافیای خودرو

در صحن علنی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، در دفاع از وزیر خود، به بازداشت تعدادی از مقام‌های وزارت صمت به اتهام مشارکت در «مافیای خودرو» اشاره کرد و گفت: «پرونده‌های آنها در حال بررسی است.»

در صحن علنی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، در دفاع از وزیر خود، به بازداشت تعدادی از مقام‌های وزارت صمت به اتهام مشارکت در “مافیای خودرو” اشاره کرد و گفت: “پرونده‌های آنها در حال بررسی است.”