دویستمین روز حبس توماج صالحی در انفرادی
دویستمین روز حبس توماج صالحی در انفرادی

دویستمین روز حبس توماج صالحی در انفرادی؛ در روز دویستم حبس توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی، تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به یاد او افتادند.

دویستمین روز حبس توماج صالحی در انفرادی

در روز دویستم حبس توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی، تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به یاد او افتادند. صفحات شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان در چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت، پر از جملاتی بود که توماج صالحی آنها را گفته بود، از جمله “مرگ اصلی ناامیدی است”.

در شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان، درخواست آزادی فوری توماج صالحی، پایان شکنجه او و سایر زندانیان، و همچنین پایان آزار و اذیت هنرمندان، به عنوان خواسته‌هایی که مطرح شده بودند، جریان داشت.

امیر رئیسیان، وکیل توماج صالحی، در روزهای قبل اعلام کرده بود که جلسه بازپرسی پرونده او در تاریخ ۱۷ اردیبهشت در دادسرای اصفهان برگزار شده است و «توماج از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه حضور داشته است».

حمايت فعالان شبكه هاى اجتماعى از توماج صالحی

توماج! عزیزم، امشب از ته وجودم داد زدم “تومااااج” یهو دیدم کل شعارا شد اسم تو، همه یکصدا میگفتن توماج صالحی رو باید آزاد کنید، همه شهر اسم تو بود، یعنی کسی تو خونش هم نشسته بود اسم تو رو میشنید؛ شنیدی صدامونو پسرِ ایران؟!

 

اتهامات عليه توماج صالحی

اتهاماتی که علیه توماج صالحی مطرح شده است، شامل “افساد فی الارض”، “تبلیغ علیه نظام”، “همکاری با دولت متخاصم”، “دعوت مردم به کشتار و اغتشاش” و “توهین به رهبری” است.