دوربین شناورهای آمریکایی که ایران توقیف کرده بود مفقود شده است
دوربین شناورهای آمریکایی که ایران توقیف کرده بود مفقود شده است

دوربین شناورهای آمریکایی که ایران توقیف کرده بود مفقود شده است؛ یک مقام آمریکایی به «واشنگتن پست» گفت: دوربین‌های شناورهای اکتشافی آمریکایی در دریای سرخ که ارتش ایران آن‌ها را توقیف کرده بود، مفقود است.

دوربین شناورهای آمریکایی که ایران توقیف کرده بود مفقود شده است

یک مقام آمریکایی به «واشنگتن پست» گفت: دوربین‌های شناورهای اکتشافی آمریکایی در دریای سرخ که ارتش ایران آن‌ها را توقیف کرده بود، مفقود است.

این مقام آمریکایی که روزنامه «واشنگتن پست» نامش را منتشر نکرد، گفت: معلوم نیست ایران دوربین این کشتی ها را توقیف کرده یا در حال توقیف و رهاسازی آنها است.

مقامات آمریکایی گفته‌اند دوربین‌ها، رادارها و تجهیزات این کشتی‌ها جزو فناوری‌های طبقه‌بندی‌شده نیستند و می‌توان آن‌ها را از بازار خریداری کرد، اما ثبت و بررسی این دوربین‌ها می‌تواند آگاهی ایران را از قابلیت‌های سامانه‌اش افزایش دهد.

این گزارش حاکی از آن است که کشتی‌های بدون سرنشین با هوش مصنوعی از مهرماه سال گذشته برای رصد فعالیت‌ها و تهدیدات احتمالی ایران در آب‌های منطقه حضور دارند.

شناورهای آمریکایی

این دومین بار در چند روز گذشته است که ایران شناورهای آمریکایی را توقیف و سپس رها می کند.

ارتش آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که یک کشتی سپاه در خلیج فارس پس از مداخله یک ناو و هلی‌کوپتر ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا یکی از این کشتی ها را توقیف و رها کرده است.