نازنین زاغری
دهمین روز اعتصاب غذای همسر نازنین زاغری

اعتصاب غذای ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، روز سه شنبه در مقابل وزارت خارجه بریتانیا در لندن وارد دهمین روز خود شد و وی گفت که به اعتصاب خود ادامه خواهد داد.

دهمین روز اعتصاب غذای همسر نازنین زاغری 

دهمین روز اعتصاب غذای همسر نازنین زاغری؛ ریچارد رتکلیف، روز سه شنبه در مقابل وزارت خارجه بریتانیا در لندن وارد دهمین روز خود شد

در همین حال، فراخوانی در شبکه های اجتماعی برای “توفان توییتر” برای حمایت از آقای رتکلیف و خانواده اش منتشر شده است. توفان توییتر قرار است از شب سه شنبه ۱۱ آبان آغاز شود.

ریچارد رتکلیف که در ششم آبان با لیز تراس وزیر امور خارجه بریتانیا نیز ملاقات کرد، به رادیو آزادی گفت که دیدار او با خانم تراس نتیجه معکوس، “نومیدکننده” و “روی‌هم‌رفته ملاقاتی نومیدکننده بود. گفتم که هیچ اعتمادی به راهبرد دولت ندارم و به دنبال این هستم که این راهبرد تغییر کند

پیش از این صادق خان شهردار لندن و جرمی هانت وزیر خارجه سابق بریتانیا به دیدار آقای رتکلیف رفته بودند.

نازنین زاغری در فروردین ۹۵ به اتهام «جاسوسی» در فرودگاه تهران بازداشت شد

نازنین زاغری، کارمند  تامپسون رویترز، در پایان سفر خود به ایران برای دیدار با خانواده اش، در فروردین ۹۵ به اتهام «جاسوسی» در فرودگاه تهران بازداشت و به پنج سال زندان محکوم شد.

چند ماه پیش، با وجود اینکه مدت محکومیت خانم زاغری به پایان رسیده بود، دولت ایران پرونده جدیدی علیه او گشود و او را دوباره به زندان محکوم کرد.

نازنین زاغری همواره تمامی اتهامات وارده به خود را رد کرده و ریچارد رتکلیف نیز بارها زندانی شدن همسرش را به عنوان «گروگانگیری» توسط دولت ایران به دلیل ۴۰۰ میلیونی پوند بدهی بریتانیا به ایران توصیف کرده است.