بکتاش آبتین
در اعتراض به قتل بکتاش آبتین؛ فریاد مرگ بر دیکتاتور در زندان اوین طنین‌انداز شد

زندانیان سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین، در پی اطلاع از خبر قتل بکتاش آبتین دست به اعتراض زده وشعارهای “مرگ بر دیکتاتور” و “مرگ بر خامنه ای” در بند ۸ زندان اوین سردادند.

در اعتراض به قتل بکتاش آبتین؛ فریاد مرگ بر دیکتاتور در زندان اوین طنین‌انداز شد

در اعتراض به قتل بکتاش آبتین؛ فریاد مرگ بر دیکتاتور در زندان اوین طنین‌انداز شد؛ زندانیان سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین، شعارهای “مرگ بر دیکتاتور” و “مرگ بر خامنه ای” در بند ۸ زندان اوین سردادند.

با اطلاع زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین از مرگ بکتاش آبتین مطلع شدند، فریادهای مرگ بر اصل ولایت فقیه در این بند طنین انداز شد.

سردادن این شعارها ابتدا از هواخوری بند شروع شد، سپس زندانیان سایر سالن های زندان در سالن ۸ (محل حبس بکتاش آبتین) حاضر شدند و با حضور رئیس بند به سر دادن شعارهای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای ادامه دادند. . تا جایی که مسئولان زندان مجبور به ترک سالن شدند.

گفته می شود بازداشت شدگان سیاسی بند ۸ اوین پس ازاين تظاهرات در کوریدور مقابل سالن ۸ دست به تحصن زده‌اند، که این اعتراضات تاکنون ادامه دارد.

بکتاش آبتین

بکتاش آبتین شاعر، فیلمساز و عضو برجسته کانون نویسندگان ایران بر اثر ابتلا به کرونا در زندان اوین و تعلل عمدی مسئولان زندان در انتقال وی به مرکز درمانی درگذشت.

پراکنده کردن مردم در برنامه یادبود بکتاش آبتین

گزارش شد که پلیس جمهوری اسلامی شامگاه شنبه تجمع عزاداران بکتاش آبتین از اعضای کانون نویسندگان در مقابل بیمارستان ساسان تهران را برهم زد.