کفش
در آستانه عيد نوروز؛ قیمت کفش ۵۰ درصد افزایش یافته و مردم توان خرید ندارند!

در آستانه عيد نوروز؛ قیمت کفش ۵۰ درصد افزایش یافته و مردم توان خرید ندارند؛ رسول شجری: در دو سال گذشته مردم به دلیل ابتلا به کرونا بیرون نمی‌آمدند و حالا که این ترس تا حدودی برطرف شده، مردم قدرت خرید ندارند.

در آستانه عيد نوروز؛ قیمت کفش ۵۰ درصد افزایش یافته و مردم توان خرید ندارند!

رسول شجری، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کفش دست دوز تهران از افزایش بیش از ۵۰ درصدی قیمت کفش‌های در بازار عید خبر داد و گفت: در دو سال گذشته مردم به دلیل ابتلا به کرونا بیرون نمی‌آمدند و حالا که این ترس تا حدودی برطرف شده، مردم قدرت خرید ندارند.

تقاضا کفش نسبت به سال های گذشته کاهش یافته و این در حالی است که تولیدکنندگان و فروشندگان معمولا در اسفند ماه تعهدات خود را در بازار اعتبار پرداخت می کنند و در این ماه حساب ویژه باز می کنند. بنابراین شرایط برای آنها سخت تر شد.

افزایش ۳۷ تا ۴۸ درصدی قیمت چای سبز در سال جاری

صادق حسنی گفت: شورای قیمت گذاری چای با دستور وزیر جهاد کشاورزی قیمت خرید برگ سبز چای را در سال آینده اعلام کرد و به گفته فعالان این حوزهافزایش درصد خرید برگ سبز درجه دوم نسبت به درجه یک غیرکارشناسانه بوده و به معنی زیر سوال بردن کیفیت چای خشک تولیدی کشور است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته افزایش قیمت برگ سبز چای درجه یک و درجه دو متعادل بود، گفت: امسال قیمت خرید برگ سبز چای درجه یک ۳۷ درصد و چای درجه دو۴۸ درصد افزایش یافت.