حزب‌الله قاسم سلیمانی
رضا صفی‌الدین و همسرش زینب سلیمانی

دلیل پروازهای مخفیانه رضا صفی‌الدین، داماد قاسم سلیمانی و پسر معاون حزب‌الله لبنان، و نقش وی در انتقال سلاح از ایران به حزب الله فاش شد.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل، همزمان با افشای دلیل پروازهای مخفیانه پسر معاون حزب‌الله لبنان تایید کرد که معاون حزب‌الله از موقعیت بالای خود و زیرساخت های دولت لبنان برای کمک به پسرش در انتقال سلاح های استراتژیک از ایران به حزب الله استفاده می کند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: «رضا صفی‌الدین، پسر معاون حزب‌الله لبنان، ماهانه چندین بار از لبنان به ایران می‌رود و از اقامت خود در این کشور به منظور هماهنگی انتقال اسلحه و دیگر تجهیزات سپاه پاسداران برای حزب‌الله لبنان با بهره‌گیری از شبکه‌ای که زیر نظر پدرش اداره می‌شود، استفاده می‌کند».

ادرعی تاکید کرد: «رضا صفی‌الدین، داماد قاسم سلیمانی و پسر معاون حزب‌الله لبنان، ماهانه به صورت مخفیانه چند بار به ایران سفر می‌کند و در هماهنگی با سپاه پاسداران قاچاق سلاح های پیشرفته به مقصد حزب الله لبنان را برعهده دارد».

او همچنین گزارش داد که برای اطمینان از محرمانه بودن؛ این اسلحه‌ها از ایران و از طریق پروازهای مسافربری به دمشق و سپس به لبنان منتقل می‌شوند.

رضا هاشم صفی‌الدین، فرزند هاشم صفی‌الدین، نفر دوم حزب‌الله لبنان، و شوهر زینب دختر سوم و فرزند آخر قاسم سلیمانی است. كه در آبان ماه ۱۴۰۰ شماری از روزنامه‌نگاران لبنانی سندی منتشر کردند که بر اساس آن زینب دو میلیون دلار برای کمک به ازدواج دختران لبنانی اختصاص داده است. 

در این سند فوق آمده است: «برنامه زینب سلیمانی برای حمایت از دختران جوان در نظر گرفته شده است و مبلغ هزار دلار در صورت ازدواج برای بار اول تعلق می‌گیرد و مبلغ ۴۰۰ دلار برای ازدواج دوم پرداخت می‌شود».