خودکشی یک منتقد سینما و فیلمساز پس از آزادی از زندان
خودکشی یک منتقد سینما و فیلمساز پس از آزادی از زندان

خودکشی یک منتقد سینما و فیلمساز پس از آزادی از زندان؛ پس از اعلام خبر درگذشت محسن جعفری راد، منتقد سینما و کارگردان، هوشنگ گلمکانی، مدیر نشریه «فیلم امروز» از بازداشت آقای جعفری راد چند هفته پیش در جریان اعتراضات کرج خبر داد و دلیل فوت او را «خودکشی» اعلام کرد.

خودکشی یک منتقد سینما و فیلمساز پس از آزادی از زندان

آقای گلمکانی روز یکشنبه ۱۸ دی در اینستاگرام خود نوشت: «او چند هفته پیش در جریان ناآرامی‌های کرج در حالی که به منزلش می رفت دستگیر شد و سرانجام پس از حدود دو هفته توانست هویت و حرفه خود را توضیح دهد و معلوم شد در تظاهرات حضور نداشته، آزاد شد، اما…»

مدیر مجله فیلم هیچ توضیح تکمیلی در این باره ارائه نکرد و خبرگزاری های رسمی مانند ایسنا صرفاً در صبح یکشنبه از مرگ وی خبر ندادند.

محسن جعفری راد

جعفری راد متولد ۱۳۶۵ و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سینما است و سال ها برای نشریات و مجلات سینمایی به ویژه مجله «فیلم امروز» می نوشت.

وی همزمان به عنوان روزنامه نگار و منتقد با بیش از بیست نشریه عمومی و تخصصی دیگر همکاری داشته و از سال ۱۳۸۷ ساخت فیلم کوتاه داستانی و مستند را آغاز کرده است.

در جریان سرکوب اعتراضات «زن زندگی آزادی» که از ۲۶ شهریور آغاز شد و همچنان ادامه دارد، علاوه بر کشته شدن حدود پانصد تظاهرکننده، هزاران شهروند نیز بازداشت شدند و آمار و اطلاعات دقیقی در مورد آنها منتشر نشد.