حکم قصاص متهم به قتل مهران سماک توسط دادگاه نظامی تأیید شد
حکم قصاص متهم به قتل مهران سماک توسط دادگاه نظامی تأیید شد

حکم قصاص متهم به قتل مهران سماک توسط دادگاه نظامی تأیید شد؛ وکیل خانواده مهران سماک اعلام کرد که دادگاه نظامی قزوین بار دیگر حکم قصاص متهم به کشته شدن این جوان را تأیید کرده است.

حکم قصاص متهم به قتل مهران سماک توسط دادگاه نظامی تأیید شد

وکیل خانواده مهران سماک اعلام کرد که دادگاه نظامی قزوین بار دیگر حکم قصاص متهم به کشته شدن این جوان را تأیید کرده است. حکم قصاص در این پرونده در ماه گذشته توسط دیوان عالی کشور نقض و به شعبه هم‌عرض ارسال شده بود.

مجید احمدی در این‌باره به شبکه خبری شرق اظهار داشته است که این سومین بار است که یک دادگاه نظامی به عنوان دادگاه تخصصی، حکم قتل عمد و مجازات قصاص را برای متهم پرونده صادر کرده است. مهران سماک، در تاریخ هشتم آذر ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات پس از باخت تیم ملی فوتبال ایران در برابر آمریکا، جان خود را از دست داد.

مهران سماک

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مهران سماک در حال بوق زدن به نشانهٔ اعتراض بود که در خودروی خود در بندر انزلی از ناحیهٔ سر هدف شلیک گلوله ماموران نیروی انتظامی قرار گرفت. مقامات استان گیلان چندی پس از این رویداد تأیید کردند که جعفر جوانمردی، فرمانده منطقه انتظامی بندر انزلی، در رابطه با پرونده قتل مهران سماک بازداشت شده است.