پرویز پرستویی
حواشی نمایش فیلم «هزار و یک روز»؛ چه رابطه‌ای بین پرویز پرستویی و قاسم سليمانی است؟!

حواشی نمایش فیلم «هزار و یک روز»؛ حضور پرویز پرستویی بازیگر ایرانی در نمایش «قصه های هزار و یک روز» در شهرهای مختلف آمریکا با حواشی زیادی همراه شده است.

حواشی نمایش فیلم «هزار و یک روز»؛ چه رابطه‌ای بین پرویز پرستویی و قاسم سليمانی است؟!

در طول حضور آقای پرستویی، برخی از منتقدان عملکرد او، از جمله سام رجبی، قهرمان جودو مقیم آمریکا، بارها از او درباره حمایت و ارتباطش با قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، سوال کردند که در مواجهه رودروی این دو نفر که در سالنی در شهر آناهایم آمریکا رخ داد. آقای پرستویی، به سام رجبی گفت که “به تو ربطی ندارد” و در ادامه با حمله فیزیکی به پرسش‌کننده و گوشی سام رجبی را پرتاب کرد.

این اتفاق باعث حضور پلیس آمریکا در پخش فیلم شد و بازتاب های زیادی در شبکه های اجتماعی داشت.

مادران دادخواه آبان!

منتقدان می گویند که آقای پرستویی باید به خاطر حمایت از قاسم سلیمانی که به تعبیر آنها «قاتل» و «تروریست» بوده، «شرمسار» باشد و هدف از طرح چنین موضوعاتی در چنین تجمعاتی “ایجاد شرمساری” در میان موافقان حکومت ایران است.

پرویز پرستویی در ویدئوی چهار دقیقه‌ای که روز شنبه اول اردیبهشت‌ماه در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرد، بدون نام بردن از قاسم سلیمانی، گفت که سوال پرسیده شده از او نیاز به «توضیحات زیادی» دارد و شایدلازم نباشد که «جواب این سوال را بدهم»..

او همچنین می گوید که به دعوت گروه «کد پینک» به آمریکا رفته و قصد انجام فعالیت های صلح‌طلبانه دارد ، اما مخالفان با تجمع و ممانعت از ورود افراد به سینما در دو شهر، آرامش را بر هم زده‌اند و «فحش‌های ناموسی» داده‌اند..”