حمله سایبری

بر اساس بیانیه های دولت ایران، به دلیل حمله سایبری به سیستم‌های کامپیوتری شرکت راه‌آهن ايران، صدها خط قطار به تعویق افتاده و لغو شده است.

هکرهای آنلاین دیروز، جمعه تیر ۱۸، سیستم‌های کامپیوتری شرکت راه آهن ایران را هک کردند و باعث اختلال در حرکت قطارها در تمام استان ها و خشم شهروندان شد.

به نوبه خود، تلویزیون دولتی ایران بیانیه ای در مورد این حمله سایبری صادر کرد و آن را “هرج و مرج بی سابقه” توصیف کرد، زیرا باعث لغو و تأخیر صدها راه آهن در ایران شد.

ایستگاه های قطار در ایران بلافاصله اعلامیه های تاخیر و لغو در صفحه نمایش ها را نشان می دهند و می نویسند که این سفارش به دلیل اختلال سایبری ایجاد شده است.

خبرگزاری فارس گزارش داد که وب سایت شرکت راه آهن غیرفعال شده است و پیام “تا دقایقی دیگر آماده پاسخگویی هستیم” بر روی آن دیده می شود.

این خبرگزاری همچنین تأیید کرد که سیستم مراکز خرید بلیط و خدمات الکترونیکی باری و مسافری نیز از کار افتاده است.

آژانس فارس عکسی از صفحات اطلاع رسانی اطلاعات قطار را با عبارت “تاخیر زیاد بدلیل حملات سایبری” به همراه شماره تلفن ۶۴۴۱۱ منتشر کرد.

طبق خبرگزاری فارس، شماره تلفن مذکور مربوط به دفتر رهبر جمهوری اسلامی است که مقامات آن و وزارت راه و شهرسازی هنوز در این باره توضیحی نداده‌ اند.