حمله تند روزنامه همشهری به علی دایی
حمله تند روزنامه همشهری به علی دایی

روزنامه همشهری به علی دایی تاخته و حمایت وى از معترضان را نشانه همراه شدن با ناامنی دانست: چگونه با وجدان‌تان کنار آمدید تا با فراخوان‌هایی همراه شوید که امنیت مردم را نشانه گرفته است؟ چطور به فراخوان اعتصاب کسانی که لبیک گفتید که خواستار افزایش تحریم ها علیه مردم ایران هستند؟

حمله تند روزنامه همشهری به علی دایی

سردبیر همشهری از علی دایی خواست تا اسناد و مدارک خود را درباره مرگ مشکوک اسرا پناهی منتشر کند: «شما حتما اسناد و مدارک دارید که در آن مقطع آنقدر محکم گفتید: اطلاعات من درباره زادگاهم اردبیل کامل است. و اگر به صحت مسئله‌ای نرسم، هرگز نظری نمی دهم.»

چه مدت باید منتظر باشیم تا شما اطلاعات خود را ارائه دهید؟ شما گفتید که “تاریخ ثابت کرده می‌کند و خواهد کرد چه کسانی دروغگو هستند.” خب ببرای اینکه در این پیچ تاریخی، دروغگویان را رسوا کنید اسناد خود را در مورد علت مرگ اسرا پناهی منتشر کنید.

پتک سنگینی بود بر سر ما!

دانیال معمار واقعیتی که دایی یک‌باربیان کرده بود را پتکی برسر جمهوری اسلامی دانست: با جنجال های اخیر در مورد ممنوعیت تردد همسرتان، دوباره یاد متن کوتاهی که چند هفته پیش در فضای مجازی منتشر کردید افتادم، جایی در این بین نوشتید: در هر ورزشگاهی که شما ساخته‌اید، من به اینجا رسیده و دیده شده‌ام. این جمله پتک سنگینی بود بر سر ما. واقعا این جملات را خودتان نوشتید یا برای شما نوشتند؟ آیا یک بار آن را خوانده اید یا بدون فکر آن را منتشر کرده اید؟ “