حمایت از زنان

مسئولان مرکز حمایت از زنان معتاد “خانه خورشید” از تعطیلی این مرکز پس از ۱۷ سال فعالیت به دلیل فشار مسئولان کشور خبر دادند.

لیلا ارشد و سرور منشی‌زاده، بنیانگذاران “خانه خورشید” که اولین مرکز کاهش آسیب اعتیاد زنان محسوب می شود، از تعطیلی این مرکز غیردولتی به دلیل فشارهای چند جانبه خبر دادند.

خانم لیلی ارشد از ارائه جزئیات و افشای اطلاعات در مورد طرف هایی که به او فشار می آورند، خودداری کرد و گفت که فشارها بر این گروه از سال ۱۳۹۷ افزایش یافته است و مرکز حمایت از زنان معتاد مجبور به تعلیق فعالیت های خود شده است.

وی بدون ذکر نام شخص یا نهاد افزود که به مسئولان “خانه خورشید” گفته شده است: «این آسیب‌دیده‌ها را رها کن.. اینها بالاخره می‌میرند».

شایان ذکر است که فشار بر سازمان های غیردولتی در سال های اخیر افزایش یافته است و سال گذشته شارمین میمندی‌نژاد، موسس جمعیت امام علی برای کاهش معضلات اجتماعی و مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه، دو عضو جمعیت، دستگیر شدند.

کی‌منش و افرازه پس از چند روز آزاد شد؛ در حالی که میمندی‌نژاد پس از ۱۲۹ روز با قرار وثیقه دو میلیارد تومانی آزاد شد. و وزارت کشور نیز خواستار تعطیلی این موسسه خیریه شد.