انفجار پتروشیمی
جزییات تازه از انفجار پتروشیمی ماهشهر

جزییات تازه از انفجار پتروشیمی ماهشهر؛ مسئولان امدادی ایران از وقوع آتش‌سوزی در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر خبر دادند که بر اثر آن دو نفر دچار سوختگی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، این آتش سوزی بامداد پنجشنبه ۱۲ فروردین ماه در تاسیسات شرکت کاوشگران ماهشهر در محل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر رخ داد.

این خبرگزاری در گزارش بعدی خود به نقل از محسن اديبی، سخنگوی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، نوشت: آتش سوزی در تاسیسات شرکت پترو پالایش کاوشگران ماهشهر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مهار شد.

علت آتش‌سوزی در پتروشیمی ماهشهر چیست؟

وی سپس اظهار داشت: علت حادثه توسط کارشناسان سازمان منطقه ویژه اقتصادی در دست بررسی است.

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر: «آتش‌سوزی در پتروشیمی ماهشهر به دلیل نشت بخارات بنزین پیرولیز از سیستم‌های فرایندی و تراکم ابر انفجاری به منبع حرارتی اطراف بود و هیچ‌گونه عامل خارجی برای این حریق متصور نیست».

این خبر تنها سه روز پس از آن صورت گرفت که خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرانا از دستگیری «عاملان آتش سوزی خودروهای پارک شده در پارکینگ مهمانسرای پتروشیمی راه آوران فنون در ماهشهر» خبر داد.

در گزارش خبرگزاری (ایرنا) به آتش سوزی هفتم اسفندماه در محل مذکور اشاره شده است که “منجر به حریق ۱۱ دستگاه خودرو شده بود” .

در این گزارش به نقل از محمد صالحی، فرمانده انتظامی خوزستان آمده است: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، سلاح و مهمات غیرمجاز و مقادیر زیادی اموال مسروقه این شرکت کشف شد. اما صالحی به هویت متهمان و انگیزه آنها اشاره ای نکرد.