یاسر منگوری
جزييات کشته شدن یاسر منگوری شهروند کرد در بازداشتگاه

برخی منابع ، از جمله سازمان حقوق بشر هه نگاو ، گزارش دادند که یاسر منگوری “دستگیر و” تحت شکنجه “به قتل رسید.

جزييات کشته شدن یاسر منگوری شهروند کرد در بازداشتگاه

جزييات کشته شدن یاسر منگوری، بر اساس گزارشات ، نیروهای اطلاعاتی در تماس با خانواده و بستگان یاسر منگوری ، شهروند پیرانشهر که در تاریخ ۲۸ تیر ماه خبر بازداشت وی به اتهام عضویت در احزاب کرد مخالف به جمهوری اسلامی منتشر شد.

 امروز خبر دادند که او کشته شده است. برخی منابع ، از جمله سازمان حقوق بشر هه نگاو ، گزارش دادند که یاسر منگوری “دستگیر و” تحت شکنجه “به قتل رسید. در همان زمان ، برخی از بستگان خانواده یاسر منگوری ، نحوه مرگ یاسر و جزئیات مرگ وی هنوز به وضوح به خانواده اش اطلاع داده نشده است و آنها منتظر پاسخ نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی هستند.

سرنوشت یاسر منگوری از زمان انتشار خبر بازداشت او نزدیک به دو ماه در هاله‌ای از ابهام قرار داشت

از زمان انتشار خبر دستگیری وی در ۲۶ تیر ماه تا ۲۱ شهریور ، سرنوشت یاسر منگوری نزدیک به دو ماه در هاله ای از ابهام قرار داشت. با این حال ، پس از دو ماه بی اطلاعی از سرنوشت یاسر منگوری ، سرویس اطلاعات پیرانشهر آذربایجان غربی روز یکشنبه ۲۱ شهریور در تماس با خانواده منگوری اعلام کرد که پسر آنها کشته شده است.

 رحیم عموی یاسر منگوری می گوید: “طی دو ماه گذشته ، سرویس های امنیتی از سرنوشت برادرزاده اش مطلع نبودند و خانواده وی هنگام مراجعه به اداره ثبت پیرانشهر دریافتند که اداره اطلاعاتی به یاسر منگوری گواهی مرگ صادر کرده است.”