قطار مسافربری
جزييات تازه درباره حادثه خروج قطار مسافربری مشهد - یزد از ریل

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از خروج قطار مسافربری طبس – یزد از ریل خبر داد

جزييات تازه درباره حادثه خروج قطار مسافربری مشهد – یزد از ریل

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از خروج قطار مسافربری طبس – یزد از ریل خبر داد و نیروهای امدادی هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

مهدی ولیپور گفت: ساعت ۵:۳۰ بامداد امروز (۱۸ خرداد) قطار مسافربری طبس – یزد در مسیر حرکت بود که در حوالی ایستگاه مزینو از ریل خارج شد.

وی با بیان اینکه این منطقه در شهرستان طبس استان خراسان جنوبی واقع شده است، گفت: دو تیم از امدادگران هلال احمر به محل حادثه که در ۵۰ کیلومتری محورطبس واقع شده است اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه بر اساس گزارش اولیه ۵ دستگاه خودرو از ریل خارج شدند، گفت: علاوه بر اعزام امدادگران، هماهنگی برای اعزام ۳ فروند بالگرد از شهرهای بیرجند، مشهد و یزد به محل انجام شده است.

۱۳ کشته و ۶۰ مصدوم تا این لحظه

خالدی با بیان اینکه تیم هایی از اورژانس کشور و همچنین هلال احمر به منطقه اعزام شده اند، افزود: متاسفانه در این حادثه ۱۰ نفر جان باختند، حال ۱۵ نفر وخیم و حدود ۵۰ نفر زخمی شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: آمار دقیق کشته شدگان خروج قطار طبس – یزد از ریل پس از تایید پزشکی قانونی اعلام می شود اما باید گفت بر اساس آخرین اخبار از محل حادثه ۱۰ فوتی و ۱۰ مصدوم بدحال گزارش شده است.

سید ابوالحسن میرجلیلی گفت: بلافاصله پس از اعلام حادثه، قطار طبس – یزد از ریل خارج شد و با دستور استاندار کلیه تجهیزات به محل اعزام شد.