پمپئو
جزييات تازه از توطئه سپاه؛ پمپئو دومین هدف توطئه سوء قصد مأمور سپاه بود!

جزييات تازه از توطئه سپاه؛ پایگاه خبری و تحلیلی آمریکایی «اکسیوس» می گوید که وزارت دادگستری آمریکا به وزیر امور خارجه سابق این کشور اطلاع داده است که وی «دومین هدف سوء قصد عامل جمهوری اسلامی ایران بوده است».

جزييات تازه از توطئه سپاه؛ پمپئو دومین هدف توطئه سوء قصد مأمور سپاه بود!

آکسیوس این مقاله را روز چهارشنبه ۱۹ خرداد به نقل از یک منبع آگاه نزدیک به آقای پمپئو نوشت و افزود که شهرام پورصافی كه مظنون این پرونده، گفته است که «قرار بود برای «کار دوم» یک میلیون دلار بپردازد. اکسیوس گمان می‌برد که «این مبلغ و این کار دوم» برای توطئه سوءقصد به مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا بوده است.

بر اساس این گزارش، وزارت دادگستری آمریکا مستقیماً به مایک پمپئو، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا اعلام کرد که وی یکی از افرادی است که بر اساس اسناد به دست آمده توسط این وزارتخانه، قرار بوده از سوی متهمان پرونده «توطئه سوء قصد» به جان مشاور امنیت ملی سابق آمریکا مورد هدف قرار گیرد.

یکی از اعضای سپاه به توطئه برای ترور جان بولتون متهم شد

روز چهارشنبه ۱۹ مرداد، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران به توطئه برای ترور جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ متهم شده است.

بر اساس این اطلاعیه که در پایگاه خبری رسمی این وزارتخانه منتشر شد، متهم مردی ۴۵ ساله به نام شهرام پورصفی، متولد تهران، معروف به مهدی رضایی معرفی شد.

شهرام بورسفی متهم به توطئه برای “پرداخت ۳۰۰ هزار دلار به مردم آمریکا برای کشتن آقای بولتون در واشنگتن دی سی یا ایالت مریلند” است.