جزئیات تازه از حمله

جزئیات تازه از حمله موشکی سپاه به اربیل؛ آسوشیتدپرس گزارش داد ویلایی در شهر اربیل عراق که هدف موشک سپاه پاسداران قرار گرفت متعلق به باز کریم برزنجی، سرمایه‌دار کُرد و مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی کردستان عراق موسوم گروه کار است

جزئیات تازه از حمله موشکی سپاه به اربیل

آقای برزنجی در مصاحبه با آسوشیتدپرس هرگونه اتهام وابستگی به موساد را رد کرد و گفت که موشک های سپاه پاسداران خانه او را ویران کرد، اما خوشحال است که حداقل یکی از اعضای خانواده اش از جمله فرزندانش از این حمله جان سالم به در برده است.

علاوه بر این، یک مقام اطلاعاتی عراق ادعای سپاه پاسداران مبنی بر هدف قرار دادن یک پایگاه جاسوسی اسرائیل در حمله موشکی به اربیل را تکذیب کرد.

اربیل
جزئیات تازه از حمله موشکی سپاه به اربیل

این عمارت ممکن است هر چیزی باشد الا یک پایگاه اسرائیلی

این مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت که ویلای ویران شده در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل تنها محلی برای تجمع دیپلمات ها برای رویدادهای اجتماعی است.

آقای برزنجی از طریق گروه کار (KAR) خط لوله صادراتی به شهر بندری جیحان ترکیه را از طریق سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت روسی ساخته و راه اندازی کرده است.

بر اساس این گزارش، منطقه نیمه خودمختار کردستان عراق با فروش نفت خود با اسرائیل رابطه محتاطانه ای دارد.

هیوا عثمان، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی کرد عراقی، درباره ویلای برزنجی گفت که ادعاهای سپاه پاسداران و مقامات جمهوری اسلامی در این‌باره آشکارا “واهی” و “مهمل” است و اين “عمارت” ممکن است هر چیزی باشد الا یک پایگاه اسرائیلی”.