تیراندازی نیروی

ویدیوهایی توییتر و رسانه های اجتماعی از تیراندازی نیروی انتظامی و یگان ویژه و حمله آنها به خانه ها کشاورزان و مردم روستاهای منطقه کهمان و درتنگ علیا در الشتر استان لرستان پخش شده است.

نیروی انتظامی و یگان ویژه به بهانه “رفع تصرف از اراضی ملی کشور” به خانه ها مردم و کشاورزان لرستان حمله کردند.

پس از مقاومت و مقابله با ساکنان منطقه، پلیس به آنها شلیک کرد و تعدادی از شهروندان را زخمی کرد.

به گفته منابع محلی، درگیری ظهر دیروز، چهارشنبه ۸ اردیبهشت، آغاز شد وقتیکه نیروهای یگان ویژه جمهوری اسلامی به روستاهای منطقه کهمان و درتنگ علیا، یورش بردند.

  • تهدید فرماندار شهرستان سلسله به مردم

در جریان پخش ویدیوهایی منتشر شده در رسانه های اجتماعی، اهالی دو روستا اظهار داشتند که نیروهای امنیتی می خواهند درختان گردو را قطع کرده و باغات را تخریب کنند تا تصرف ساکنان روستاهای این منطقه از اراضی ملی از بین برود.

ساکنان کهمان و درتنگ علیا افزودند که این اقدام غیرقانونی منجر به درگیری با مردم و تیراندازی نیروی انتظامی به سوی کشاورزان روستا شد.

این ویدئوها، علاوه بر یکی از تصاویر نشان می دهد که مردم به سمت پلیس و نیروهای امنیتی سنگ پرتاب می کنند، زخمی شدن تعدادی از مردم روستا و کشاورزان را نیز نشان می دهد.
به نوبه خود، مرتضی مهدوی‌کیا، فرماندار شهرستان سلسله در لرستان، ساکنان منطقه کهمان و درتنگ علیا را تهدید کرد وگفت که «قطعا مجازات کار خود را خواهند دید».