پلیس تهران

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران، صبح امروز شنبه ۲۱ خردادماه تهدید کرد که بانک هایی را که به تذکرها و هشدارهای پلیس درباره نکات امنیتی بی توجهی می کنند، تعطیل خواهند کرد.

در پی حادثه سرقت از صندوق‌های امانت شعبه دانشگاه بانک ملی در تهران، رئیس پلیس تهران به بانک ها هشدار داد که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی، بانک ها را تعطیل خواهند کرد.

سردار رحیمی اظهار داشت: «بانک‌هایی که در مورد نکات امنیتی دو، سه بار تذکر از سوی پلیس دریافت کنند، اما به آن‌ها توجه نکنند، حتما دستور پلمب در مورد آن‌ها صادر خواهد شد و مدیران آن‌ها باید به‌عنوان ترک فعل پاسخگو باشند».

وی اضافه کرد: « پلیس حدود یک ماه پیش از وقوع سرقت، به مسئولان بانک ملی شعبه دانشگاه درباره عدم رعایت نکات ایمنی هشدار داده بود، اما مسئولان بانک این هشدار را جدی نگرفته‌اند و علاوه بر این که این شعبه هیچ ارتباطی با مرکز پلیس، کلانتری و مرکز هشدار الکترونیک پلیس نداشته، در همان روزها نگهبان شعبه را هم ترخیص می‌کنند».

روز دوشنبه، ۱۶ خرداد، بانک ملی ایران از سرقت از صندوق‌های امانت شعبه دانشگاه این بانک در تهران در خلال سه روز تعطیلی رسمی هفته گذشته خبر داد.

روز بعد بانک با صدور اطلاعیه ای از آسیب دیدن ۱۶۸ از صندوق امانات شعبه توسط سارقان خبر داد. و فرمانده انتظامی پلیس تهران از دستگیری ۱۳ نفر از آنها خبر داد.

اما شایان ذکر است که تاکنون مقامات پلیس درباره جزئیات این سرقت اظهارات متفاوت و درباره هویت سارقان و جزئیات جنایت اظهارات متناقضی داشته اند.