تهدیدها برای شرکت نکردن در اعتراضات سالگرد مهسا آغاز شد، ماجرا چیست؟
تهدیدها برای شرکت نکردن در اعتراضات سالگرد مهسا آغاز شد، ماجرا چیست؟

نهادهای امنیتی ج.ا نیما ابراهیمی، بازیگر و مدل ایرانی را تهدید کرده‌ و به او هشدار داده‌اند که حق شرکت در تجمعات سالگرد قتل مهسا امینی را ندارد.

یک منبع مطلع، روز یکشنبه ۱۲ شهریور با اعلام این خبر به ایران‌ وایر گفت که این بازیگر، تماس تلفنی از سوی یک نهاد امنیتی دریافت کرده که در آن به او هشدار داده شده است از روز ۲۳ شهریور در هیچ اجتماع عمومی اصلا شرکت نکند.

به گفته این منبع مطلع، نهاد امنیتی تماس‌گیرنده به آقای نیما هشدار داده است حتی در صورت بیرون کردن از خانه در سالگرد ژینا امینی نیز به‌ شدت با او برخورد خواهد شد.

این هنرمند ایرانی در آبان سال گذشته و در اوج اعتراضات سراسری ایران نیز به‌ دلیل انتشار استوری‌هایی در حمایت از معترضان، بازداشت شده بود.

ابراهیمی بعد از آزادی نیز تحت فشار نهادهای امنیتی قرار گرفته و از او خواسته شده بود در صدا و سیما ج.ا حاضر شود و اخبار مربوط به بازداشتش را تکذیب کند.

ابراهيمى یکی از اولین هنرمندان ایران که به‌عنوان مدل رسمی برندهای زارا و دیسکورت در ترکیه فعالیت کرده است. او همچنین در چند سریال و فیلم سینمایی، ازجمله سریال “شهرزاد” و فیلم‌های سینمایی “هت تریک” و “خنده‌های آتوسا” به ایفای نقش پرداخته است.