سپاه پاسداران
تهدیدات سپاه پاسداران ایران در آستانه پایان بی‌نتیجه مذاکرات وین

در حالی که مذاکرات وین بی‌نتیجه تعلیق شده و تصاویر از خبرنگاران تجمع شده در مقابل هتل محل مذاکرات در شبکه های اجتماعی منتشر شد، سپاه پاسداران در واکنش به تحریم های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا بیانیه ای صادر کرد و خود را به عنوان «خط قرمز ملت ایران» معرفی کرد.

تهدیدات سپاه پاسداران ایران در آستانه پایان بی‌نتیجه مذاکرات وین

بیانیه سپاه پاسداران روز پنجشنبه ۱۱ فروردین به مناسبت چهل و سومین سالگرد رفراندوم جمهوری اسلامی منتشر شده، بر ادامه برنامه موشکی و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده منطقه‌ای ایران تاکید شد.

سپاه پاسداران در بیانیه‌ای خود به پشت‌گرمی از رویکرد روسیه و چین در مقابله با غرب، همچنین مدعی شد که مقامات آمریکایی «عقب‌ماندگی» شده و درک درستی از تحولات جهانی و «تغییر معادلات قدرت» در غرب آسیا و فراتر از آن ندارند.

پیش از این، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، روز چهارشنبه ۱۰فروردین، اسرائیل را «در هر نقطه‌ای عامل ناامنی» خواند و کشورهای منطقه را که روابط سیاسی و امنیتی با اسرائیل دارند، تهدید کرد.

پرونده قاسم سلیمانی آخرین مانع برای احیای برجام است

تهدیدات سپاه پاسداران در حالی مطرح می شود که تصمیم واشنگتن مبنی بر عدم حذف نام این سازمان شبه‌نظامی از فهرست سازمان های تروریستی آمریکا به مانع اصلی در مذاکرات وین تبدیل شد و مانع از توافق هسته ای با ایران شد.