تمسخر ابراهيم رئيسى توسط طالبان: این بشکه را بگیر و حمله نکن، ما می‌ترسیم
تمسخر ابراهيم رئيسى توسط طالبان: این بشکه را بگیر و حمله نکن، ما می‌ترسیم

تمسخر ابراهيم رئيسى توسط طالبان؛ جنرال مبین یکی از چهره‌های مشهور طالبان تبدیل شد. در این ویدیو بشکه ای زرد را پر از آب می کند و به کنایه رئیسى می گوید: این بشکه را بگیر و حمله نکن، ما می ترسیم.

تمسخر ابراهيم رئيسى توسط طالبان: این بشکه را بگیر و حمله نکن، ما می‌ترسیم

هشدار ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران درباره تامین حقابه از هیرمند دستمایه به شوخی و تمسخر جنرال مبین یکی از چهره های مشهور طالبان تبدیل شد. در این ویدیو بشکه ای زرد را پر از آب می کند و به کنایه رئیسى می گوید: این بشکه را بگیر و حمله نکن، ما می ترسیم.

جنرال مبین در این ویدیو یک بشکه زرد را از آب پر کرده و با تمسخر به رئیسی می‌گوید: این بشکه را بگیر و حمله نکن، ما می‌ترسیم.

واکنش طالبان به تهدید ابراهیم رئیسی

در پی تهدیدآمیز ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، ریاست الوزرای طالبان در یک بیانیه، از “الفاظ نامناسب” و سخنان مبتنی بر اطلاعات “ناکامل” ابراهیم رئیسی و سایر مقام‌های ایران درباره حقابه هلمند با لحن تندی انتقاد کرد. در بیانیه آمده است: “این اظهارات می‌تواند به روابط آسیب بزند و نباید تکرار گردد.”

هشدار رئیسی به حاکمان افغانستان

یک روز پس از برگزاری گفت‌وگوی بین وزرای خارجه ایران و حکومت طالبان درباره موضوع آب در مناطق مرزی دو کشور، مقامات ایران از جمله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، هشداری درباره عدم پایبندی به قرارداد حق آبهای هیرمند به افغانستان ارائه دادند.

https://twitter.com/Tasnimnews_Fa/status/1659088644815171586?s=20

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ابراهیم رئیسی در سفر خود به سیستان و بلوچستان در روز پنج‌شنبه، ۲۸ اردیبهشت، به “مقامات افغانستان” اظهار کرد: “باید موضوع آب هیرمند و حق آبهای ایران را بطور جدی در نظر بگیرند.”

در ادامه، آقای رئیسی به آنها هشدار داد که باید “حق مردم سیستان و بلوچستان را سریع‌تر احترام بگذارند.”

او افزود که با توجه به زمانبر بودن انتقال آب از دریای عمان، حق آبهای ایران از هیرمند را “نمی‌توان به محض کردن زمان” دریافت کرد.