اعتراضات آبان
تلاش رسانه های ایران برای تبرئه خامنه‌ای از سرکوب مرگبار اعتراضات آبان

رسانه های ایران تصویری از دستخط علی خامنه‌ای را درباره افزایش قیمت بنزین در مهر ۹۸ منتشر کرده‌اند که در آن وی نوشت:به خاطر نظرات گوناگون در آن مورد نظری ندارم.

تلاش رسانه های ایران برای تبرئه خامنه‌ای از سرکوب مرگبار اعتراضات آبان

تلاش رسانه های ایران برای تبرئه خامنه‌ای از سرکوب مرگبار اعتراضات آبان؛ر سانه های ایران تصویری از دستخط علی خامنه‌ای را درباره افزایش قیمت بنزین  منتشر کرده‌اند که در آن وی نوشت: به خاطر نظرات گوناگون در آن مورد نظری ندارم.

خامنه ای در سخنانی در ۲۶ آبان ۹۸ اعلام کرد که از تصمیم سران سه قوه در مورد قیمت بنزین حمایت می کند و معترضان را “اشرار” خواند.

عفو بین‌الملل: بهمن جعفری، با اصابت ۷۰ گلوله ساچمه‌ای به سرتاسر بدنش جان‌باخت

عفو بین الملل با اشاره به سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ در گزارشی نوشت: بهمن جعفری، جوان ۲۸ ساله شیرازی در ۲۶ آبان ۹۸ بر اثر اصابت “اصابت حدود ۷۰ گلوله ساچمه‌ای” به سرتاسر بدنش جان باخت. . بدن نیروهای امنیتی از فاصله نزدیک به او شلیک کردند و “یکی از هولناک‌ترین تصاویر آبان ۹۸” را رقم زدند.

این سازمان افزود: پس از انتشار سند به روز شده در مورد لیست قربانیان شناسایی شده در ۲۵ آبان ۱۴۰۰، اطلاعات جدیدی به دست آمد که نشان می دهد اطلاعات مرتبط با جان‌باختگان ذکر شده در ردیف‌های ۱۸۹ و ۲۶۴ و همچنین ۲۵۰ و ۲۵۱ باید اصلاح و تکمیل شود.