تعطیل فرودگاه‌ها

سازمان هواپیمایی کشوری ایران، شب دیروز، سه شنبه ۵ مرداد، تعطیل فرودگاه‌های تهران، از جمله فرودگاه مهرآباد، فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه شهید آریافر و فرودگاه سپهر را اعلام کرد.

در بیانیه ای که شب گذشته صادر شد، این سازمان دلایل این تصمیم را اعلام كرد و گفت كه همه فرودگاه های پایتخت به مدت دو ساعت‌ و نیم بسته خواهند شد.

در این بیانیه همچنین آمده است که این تعطیل به دلیل مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید، ابراهیم رئیسی در ۱۴ مرداد است.

بیانیه ای سازمان هواپیمایی افزود که تصمیم تعطیل فرودگاه‌های تهران با هدف رعایت الزامات ایمنی و امنیتی توصیف کرده است، زیرا این رویداد مهم شاهد حضور مهمانان خارجی خواهد بود.

همچنین به دلیل یک مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی، علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس، از تعویق فعالیت های مجلس ایران خبر داد و اعلام کرد که جلسه عمومی هفته آینده برگزار نمی شود.

سلیمی توضیح داد که دلیل این امر را آماده‌سازی صحن مجلس برای مراسم تحلیف عنوان کرده و نشان داد که جلسات کمیسیون‌ها دایر است و کمیسیون‌ ها برنامه‌های خود را در هفته آینده خواهند داشت.

شایان ذکر است که ایران پس از بمباران پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق که منجر به سرنگونی هواپیمای اوکراینی با موشکهای سپاه پاسداران شد، از بستن فرودگاه امام خمینی خودداری کرد.