ترکیب پرسپولیس مقابل اولسان هیوندای اعلام شد

ترکیب پرسپولیس مقابل اولسان هیوندای برای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد.

بر اساس گزارش ها ، شاگردان یحیی گل محمدی که طی سه فصل گذشته برای دومین بار به فینال آسیا رسیده اند ، امیدوارند که این بار بتوانند نتیجه دلخواه را کسب کنند و با جام قهرمانی به ایران بازگردند.

آخرین باری که یک تیم ایرانی به عنوان قهرمانی آسیا دست یافت در فصل ۱۹۹۲​-۹۳ بود که تیم پاس با شکست الشباب عربستان سعودی توانست جام آسیا را از آن خود کند.

از آن زمان ، استقلال در جام باشگاه های آسیا ، سپاهان ، ذوب آهن و پرسپولیس در لیگ قهرمانان تیم هایی بودند که به فینال رسیدند اما در این مسابقات نتوانستند به خانه بازگردند.

بهترین دفاع و بهترین حمله: اولسان هیوندای با قوی ترین حمله در مرحله گروهی با ۱۴ گل به ثمر رساند و در مرحله حذفی نیز ۷ گل به ثمر رساند تا با ۲۱ گل به فینال برسد.

در آن طرف زمین پرسپولیس قرار دارد که در مرحله گروهی ۵ گل به ثمر رساند و فقط یک بار در مرحله حذفی دروازه حریف را باز کرد تا با ۶ گل خورده خود را برای فینال آماده کند و حالا باید دید نتیجه چه خواهد شد.

جاده فینال: پرسپولیس با همکاری عربستان ، الدحیل قطر و شارجه امارات متحده عربی به عنوان رهبر مرحله حذفی در مرحله گروهی قرار گرفت.
شاگردان یحیی در مرحله یک هشتم نهایی السد قطر را شکست داده و در مرحله یک چهارم نهایی پاختاکور را شکست داده و به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.

در این مرحله ، پیروزی عربستان رقیب پرسپولیس بود و سرخ ها در ضربات پنالتی حریف خود را شکست دادند تا فینال شوند.

در مرحله گروهی ، اولسان در همان گروه دفاتر توکیو ، شانگهای شنهوا و پرت گلوری قرار داشت که با ۵ پیروزی و ۱ تساوی به مرحله حذفی راه یافت.

این تیم در مرحله یک هشتم نهایی از سد ویکتوریا ملبورن استرالیا عبور کرد و در مرحله یک چهارم نهایی پکن را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی وسل کوبه را شکست داد و اینیستا به فینال نرسید.

نیمه اول این دیدار با تساوی یک بر یک دو تیم پرسپولیس و اولسان هیوندای به پایان رسید