ایران و چین
ترکمنچای چینی؛ جزئیات جدید همکاری نظامی ایران و چین!

 همکاری نظامی ایران و چین؛ ابراهیم رئیسی، تمایل دولت خود را برای همکاری نزدیکتر با چین برای مقابله با «یکجانبه گرایی آمریکا» اعلام کرد.

ترکمنچای چینی؛ جزئیات جدید همکاری نظامی ایران و چین!

ابراهیم رئیسی رئیس جمهورى ایران در سخنانی خطاب به وزیر دفاع چین که اخیراً به تهران سفر کرده است، تمایل دولت خود را برای همکاری نزدیکتر با چین برای مقابله با «یکجانبه گرایی آمریکا» و «ایجاد ثبات در منطقه» از طریق «همکاری کشورهای مستقل و همفکر» اعلام کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، رئیسی روز چهارشنبه ۲۷ آوریل به وی فنگه، وزیر دفاع چین گفت که تهران روابط خود با پکن را “راهبردی” می داند. وی با تاکید بر تعلیق مذاکرات وین برای احیای توافقنامه برجام، گفت: همکاری دو کشور راهبرد مناسبی برای مقابله با “یکجانبه گرایی آمریکایی” ایجاد می کند.

وزیر دفاع چین همچنین گفت که بهبود روابط ایران و چین امنیت را به ویژه در «شرایط بحرانی و پرتنش کنونی» تأمین می‌کند. وی سپس با همتای ایرانی خود، ژنرال محمدرضا آشتیانی ملاقات کرد و گفته می شود که از وی و سایر مقامات نظامی ایران برای بازدید از چین دعوت کرده است.

ایران و چین در سال‌های اخیر روابط نظامی خود را افزایش داده‌اند

آشتیانی در دیدار با وزیر دفاع چین با انتقاد شدید از حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه و جاهای دیگر گفت: هر جا که آمریکا حضور نظامی داشته است، امواج ناامنی، بی ثباتی، شکاف، بدبینی، جنگ، ویرانی و آوارگی وجود داشته است.

به گزارش آسوشیتدپرس، ایران و چین در سال های اخیر روابط نظامی خود را تقویت کرده اند و ناوگان دو کشور از بنادر یکدیگر بازدید کرده و رزمایش های دریایی مشترکی را در اقیانوس هند انجام داده اند.