کریستیانو رونالدو
ترجمه عجیب صدا و سیما از صحبت های کریستیانو رونالدو

ترجمه عجیب صدا و سیما از صحبت های کریستیانو رونالدو؛ در پی انتقاد رهبر جمهوری اسلامی از شهرت کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی جهان فوتبال، صدا و سیمای جمهوری اسلامی سخنان این فوتبالیست درباره حمایت از کودکان سوری را تحریف کرد

ترجمه عجیب صدا و سیما از صحبت های کریستیانو رونالدو

فیلم صحبت‌های رونالدو مربوط به سال ۲۰۱۶ میلادی و در حمایت از کودکان سوری است. “این پیامی برای کودکان سوریه است.

” ما می دانیم که شما در رنج هستید. من بازیکن مشهوری هستم اما قهرمانان واقعی شما هستید. قهرمانان امیدتان را از دست ندهید دنیا با شماست ما به شما اهمیت می دهیم من با شما هستم.”
این اقدام یک ماه پس از اظهارات علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، صورت می‌گیرد که از شهرت بیشتر رونالدو در میان کودکان ایرانی به خاطر برخی از شخصیت‌های مورد علاقه‌اش انتقاد کرد.

سعید کاظمی آشتیانی

آیت‌الله خامنه‌ای ۲۱ اردیبهشت در دیدار با معلمان گفتند: «شما بین بچه‌های مدرسه‌تان را می‌پرسید و می‌بینید که نسبت [سعید] کاظمی آشتیانی که با همه خدماتش به ارزش وجودی‌اش معروف است، چقدر است». چند درصد مردم رونالدو را می شناسند؟ چرا ما افتخار ملی خود را به رسمیت نمی شناسیم؟

سعید کاظمی آشتیانی، رئیس پژوهشکده رویان، در اواسط دی ماه سال ۸۴ درگذشت و برخی رسانه های ایرانی علت مرگ وی را «ترور بیولوژیک» عنوان کردند.
رهبر جمهوری اسلامی توجه ویژه ای به پژوهشگده رویان دارد. وی این مؤسسه را «مجموعه ارزشمند مبتکران و جهادگران عرصه علوم زیستی» توصیف و درگذشت کاظمی آشتیانی را تسلیت گفت.