ترامپ و همکارانش به تغییر نتایج در جورجیا متهم شدند
ترامپ و همکارانش به تغییر نتایج در جورجیا متهم شدند

بواسطه یک تیم دادگاه در ایالت جورجیا، دونالد ترامپ به اتهام تلاش برای لغو شکست خود در انتخابات ۲۰۲۰ در مقابل جو بایدن تحت بررسی قرار گرفت. این اتهامات جدید چهارمین سری از اتهامات کیفری علیه وی محسوب می‌شوند.

ترامپ و همکارانش به تغییر نتایج در جورجیا متهم شدند

دادستان ناحیه فولتون، فانی ویلیس، در شب دوشنبه با اعلام این اتهام علیه دونالد ترامپ، به مشکلات حقوقی نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواهان در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا افزود.

در کیفرخواست مفصلی به طول ۹۸ صفحه، به طور کامل ۱۹ متهم و ۴۲ اتهام ذکر شده است که به طور کلی برای پرونده اعضای گروه‌های جرائم سازمان‌یافته استفاده می‌شود. اگر این اتهامات در دادگاه ثابت شوند، می‌تواند به تا ۲۰ سال حبس منجر شود.

مارک میدوز، که سابقاً به عنوان رئیس دفتر دولتی در دولت ترامپ خدمت می‌کرد، همچنین رودی جولیانی و جان ایستمن، وکلای دادگستری، از متهمانی هستند که در این کیفرخواست ذکر شده‌اند.

دونالد ترامپ و سایر متهمان تا ظهر روز جمعه فرصت دارند تا به طور داوطلبانه خود را تسلیم کنند

در یک کنفرانس مطبوعاتی، خانم ویلیس اظهار کرد: “متهمان به جای رعایت فرآیند قانونی ایالت جورجیا برای حل اختلافات انتخاباتی، به طرزی غیرقانونی عمل کرده و تلاش کردند تا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری جورجیا را باطل کنند.”

با تهدید به امکان بازداشت، او افزود که دونالد ترامپ و سایر متهمان تا ظهر روز جمعه، ۲۵ اوت، فرصت دارند تا به طور داوطلبانه خود را تسلیم کنند.