تخليه سفارت جمهوري آذربايجان در تهران
تخليه سفارت جمهوري آذربايجان در تهران

تخليه سفارت جمهوري آذربايجان در تهران؛ مقامات سفارت جمهوری آذربایجان در تهران شامگاه شنبه هشتم بهمن ماه ساختمان سفارت را تخلیه کردند.

تخليه سفارت جمهوري آذربايجان در تهران

ویدئوی منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که مقامات سفارت جمهوری آذربایجان در تهران شامگاه شنبه هشتم بهمن ماه ساختمان سفارت را تخلیه کردند.

در پی حمله مسلحانه روز جمعه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، رئیس تیم حفاظت سفارت کشته و دو نفر از نگهبانان مجروح شدند.

سفارت جمهوری آذربایجان در تهران تعطیل شد

معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان از «توقف کامل» فعالیت سفارت این کشور در تهران خبر داد و اعلام کرد که علیرغم تلاش مقامات جمهوری اسلامی برای «انحراف اذهان عمومی»، ما اسناد و مدارک کافی داریم. شواهدی مبنی بر اینکه این حادثه یک حمله تروریستی بوده است.

خلف خلف‌اف همزمان با ورود دیپلمات های جمهوری آذربایجان به باکو، اعلام کرد که انتظار داریم ایران این حادثه تروریستی را شفاف بررسی کند و سازمان دهندگان این عملیات تروریستی را را معرفی و در دادگاهی عادلانه و شفاف محاکمه کند. وی در مورد اسناد و مدارک ذکر شده توضیح بیشتری نداد.

دیپلمات های جمهوری آذربایجان دو روز پس از حمله مسلحانه به سفارت این کشور در تهران که منجر به کشته شدن یکی از ماموران امنیتی سفارت شد، ایران را ترک کردند و وارد باکو شدند.