تجمع سینماگران مقابل زندان اوین برای حمایت از ترانه علیدوستی
تجمع سینماگران مقابل زندان اوین برای حمایت از ترانه علیدوستی

تجمع سینماگران مقابل زندان اوین برای حمایت از ترانه علیدوستی؛ یک روز پس از بازداشت ترانه علیدوستی، جمعی از سینماگران از جمله چهره های مشهور با تجمع مقابل دادسرای اوین از این بازیگر سرشناس سینمای ایران حمایت و پیگیر وضعیت وی شدند.

تجمع سینماگران مقابل زندان اوین برای حمایت از ترانه علیدوستی

سینماگرانی چون رخشان بنی اعتماد، پیمان معادی، آزاده صمدی، سحر دولتشاهی، علی سرابی، مارال بنی آدم، مستانه مهاجر، لیلا رشیدی، مرتضی فرشباف، غزل شاکری، مونا احمدی و نهال دشتی در این گردهمایی حضور دارند.

همچنین امیرحسین فتحی، آلاله هاشمی، مارال جیرانی، طلا معتضدی، ثمین مهاجرانی، سحر مصیبی، سارا ریحانی، سپیده ابطحی، مینا اکبری، حمید علیدوستی، هنگامه قاضیانی، ستاره اسکندری، میترا حجار، سعید روستایی، سهیل لایجانی از دیگر سینماگرانی هستند که به مقابل دادسرای اوین حضور داشتند.

بازداشت ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی که عکسی از خود بدون روسری در جریان قیام مردم علیه رژیم ایران و همچنین پست های اعتراض خود در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود، روز شنبه بازداشت شد.

علیدوستی پس از تفتیش منزلش توسط ماموران حکومت و بدونارائه حکم قضایی بازداشت شد.

مشخص نیست کدام نهاد امنیتی و به چه اتهامی او را بازداشت کرده‌ است، اما از آنجایی که این بازیگر دو سال پیش به اتهام تبلیغ علیه نظام به پنج ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم به مدت دو سال تعلیق شد. بیم آن می رود که این دستگیری به بهانه‌ اجرای حکم حبس پنج ماهه و یا برای صدور حکم سنگین‌تری علیه او انجام شده باشد.