علی خامنه‌ای
بی تفاوتی علی خامنه‌ای نسبت به ظلمی که چین به مسلمانان اویغور می کنند

اگرچه جمهوری اسلامی ادعای جهانی شدن پرچم اسلام زیر نام ولایت آخوندی دارد، اما در تمام این سال ها نسبت به احجاف حقوق مسلمانان در کشورهای کمونیستی موضعگیری نکرده است.

بی تفاوتی علی خامنه‌ای نسبت به ظلمی که چین به مسلمانان اویغور می کنند

بی تفاوتی علی خامنه‌ای نسبت به ظلمی که چین به مسلمانان اویغور می کنند، از آنجمله وضعیت مسلمانان اویغور در چین است که دولت چین به وحشی ترین شکل ممکن حقوق آنها را تضییع می کند.

مسلمانان اویغور در واکنش به نقض حقوق شهروندان خود در چین در مقابل ساختمان کمیته المپیک ترکیه در استانبول تظاهرات کردند و خواستار تحریم بازی های المپیک زمستانی پکن در ماه آینده شدند.

شورای بین المللی علمای مسلمان اخیرا با صدور بیانیه ای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن را تحریم کرد.

پارلمان فرانسه اخیراً لایحه‌ای را تصویب کرد که از دولت می‌خواهد چین را به دلیل «جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی» علیه اقلیت مسلمان اویغور محکوم کند و اقدامات سیاست خارجی برای جلوگیری از آن را انجام دهد.

جنایات چین علیه مسلمانان اویغور

بایدن رئیس جمهور ایالات متحده اخیراً قطعنامه کنگره را امضا کرد که واردات کالا از منطقه سین کیانگ چین را به دلیل بدرفتاری پکن با اقلیت مسلمان اویغور و سایر گروه ها ممنوع می کند تا به طور رسمی این قانون را تصویب کند.

۴۳ کشور در کنفرانس ویدئویی کمیسیون حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد سرکوب اویغورها توسط چین، بیانیه ای را قرائت کرده و اقدامات دولت چین علیه مسلمانان اویغور را به شدت محکوم کردند. آنها به شدت از “شکنجه، رفتار یا مجازات غیرانسانی و تحقیرآمیز، عقیم سازی اجباری، خشونت جنسی، و جدایی اجباری والدین و فرزندان اویغور توسط دولت چین” انتقاد کردند.