بیانیه تند همایون غنی‌زاده در اعتراض به اعدام‌ معترضان
بیانیه تند همایون غنی‌زاده در اعتراض به اعدام‌ معترضان

همایون غنی‌زاده، کارگردان تئاتر و سینما، دیروز در یادداشتی تندوتیز که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد، اعدام معترضان را نمایش‌های خفت‌بار قلدری و اقتدار» حکومت ایران خواند

بیانیه تند همایون غنی‌زاده در اعتراض به اعدام‌ معترضان

آقای غنی زاده نوشت: باید بدانید کف خیابان‌ها و در هر خانه و در هر کوچه، یک محمد حسینی و محمدمهدی کرمی وجود دارد که دیگر حتی به قیمت اعدام‌شدن توان تحمل این مصائب را ندارند. پس تمام کنید این نمایش های خفت‌بار “قلدری و اقتدار و قوی‌بودن” را!

این نویسنده و کارگردان تئاتر ادامه داد: به این نمایش مضحک پر از خون و خفگی را برای مردمی که طی این سال‌ها هیچ مصیبتی نبوده است که بر سرش نیاورده باشید

از جنگ، اعدام، و تحریم، تورم، فوج‌ فوج جوان شهید، و اعدامی جانبازان وآسیب‌دیده روی دستش گذاشتن تا شعله های آتش سینمای رکس که انگار خود آتش جانشان را سوزانده و هنوز خاموش نشده است…»

نجات‌دهنده در گور خفته است، اما ما بیدار شده‌ایم

همایون غنی زاده در بخشی دیگر از نوشته های خود از سازمان های بین المللی انتقاد کرد که «هر جا پای حقوق بشر آن هم از نوع جهان‌سومی‌اش به میان می‌آید، سازوکارشان لوس و فشل می‌شود».

وی در پایان نوشت: ما در وطن غریب می مانیم… منجی در قبر خفته است اما ما بیدار شده ایم. ما مردم ایران خودمان از خاکستر هم که باشد، دوباره برخواهیم خاست. زمان به شما نشان خواهد داد.”