قاسم سلیمانی
به دلیل ارتباط او با قاسم سلیمانی، کنگره آمریکا درباره دادن ویزا به پرویز پرستویی تحقیق می‌کند

به دلیل ارتباط او با قاسم سلیمانی، کنگره آمریکا درباره دادن ویزا به پرویز پرستویی تحقیق می‌کند؛ کنگره آمریکا در حال بررسی تصمیم دولت بایدن برای اعطای ویزا به پرویز پرستویی است

به دلیل ارتباط او با قاسم سلیمانی، کنگره آمریکا درباره دادن ویزا به پرویز پرستویی تحقیق می‌کند

واشینگتن فری‌ بیکن اعلام کرد که کنگره آمریکا در حال بررسی تصمیم دولت بایدن برای اعطای ویزا به پرویز پرستویی است که با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک سازمان تروریستی و فرمانده سابق آن قاسم سلیمانی در ارتباط بوده است.

جیم بنکس، یکی از اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، در نامه ای به وزیران امور خارجه و امنیت داخلی دولت بایدن توضیح داد که چرا پرویز پرستویی، نماینده ایران، ویزا دریافت کرده است.

بنکس در نامه خود افزود: «پرویس پرستویی «ارتباط آشکار» با سپاه پاسداران دارد و این نیروی مسئول کشتار تعداد زیادی از آمریکایی‌ها در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دارد.

باید او را از ورود به ایالات متحده محروم کند

واشنگتن فری بیکن به نقل از مقام‌های دولت پیشین آمریکا نوشت: روابط پرستویی با رژیم ايران و حمایت وی از قاسم سلیمانی، از جمله امضای نامه محکومیت ترور یک کشتن فرمانده تروریستی توسط دولت ترامپ، باید او را از ورود به به آمریکا جلوگیری شود.

این گزارش می افزود: سفر پرستویی به آمریکا در حالی صورت گرفت که تهدیدات فزاینده جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران برای ترور مقامات آمریکایی از جمله مایک پمپئو وزیر امور خارجه سابق آمریکا انجام شد آن هم در زمانی که دولت بایدن در فکر حذف نام سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی است.