موی دختران

مصطفوی آجورلو، مدیرعامل باشگاه استقلال خبر داد که وزارت دفاع به خاطر موی دختران از دادن زمین تمرین به تیم فوتبال خودداری کرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت که مسئولان وزارت دفاع به او گفته اند: «چهار نفر دختر با موهای آنطور آمده‌اند در و دیوار آنجا را گرفته‌اند به شما زمین نمی‌دهیم».

سخنان آجورلو بعد از ظهر امروز، دوشنبه ۱۷ آبان، در دیدار با پیشکسوتان باشگاه استقلال گفته شد و وی با انتقاد از رفتار این وزارتخانه پرسید: «این دخترها چه کسانی هستند؟ دختران من هستند. دختران تو هستند».

مدیرعامل باشگاه استقلال از ندادن زمین تمرین به تیم بانوان فوتبال باشگاه به دلیل موی دختران انتقاد کرد و خاطرنشان کرد که این اقدامی غیرقابل درک است.

شایان ذکر است که حضور بانوان در مسابقات فوتبال در ایران ممنوع است و رهبر جمهوری اسلامی دستور ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه های کشور را صادر کرد.

اخیرا فیفا از این وضعیت انتقاد کرده و مقامات ورزشی جمهوری اسلامی را تهدید به تحریم کرده است و به دلیل فشار فیفا برخی از بانوان برای تماشای فوتبال به ورزشگاه رفتند.

به نوبه خود، حسین جلالی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره حضور زنان در ورزشگاه ها اظهار نظر کرد و گفت: «رهبر جمهوری اسلامی فتوا داده است که رویت مستقیم بدن مردان توسط زنان حرام است».