فروش بلیت هواپیما

سازمان هواپیمایی کشوری نامه ای به شرکت های هواپیمایی در ایران مبنی بر غیرقانونی بودن فروش بلیت هواپیما در خارج از لیست قیمت آبان ۱۳۹۹ ارسال کرد.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری، سیاوش امیرمکری نامه ای به شرکتهای هواپیمایی ارسال کرده و در آن به تصمیم جلسه شورای عالی هواپیمایی کشوری در ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ اشاره کرده است.

تصمیم در مورد صدور مجوز برای افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیت نسبت به برنامه قیمت اعلام شده توسط شرکت های هواپیمایی در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ است.

در تصمیم صدور مجوز افزایش نرخ بلیت آمده است: «نظر به گزارش‌ های واصله مبنی بر عدم رعایت مصوبه فوق توسط تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی در بلیت‌های عرضه شده به مسافران، با تاکید بر مفاد نامه شماره ۱۴۰۴۹ مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ هرگونه افزایش نرخ مسیرهای پروازی داخلی قبل از بررسی و اتخاذ تصمیم در جلسه آتی شورای عالی هواپیمایی کشوری، از نظر این سازمان فاقد وجاهت قانونی است».

امیرمکری اعلام کرد: «هموطنان عزیز می‌ توانند در صورت مشاهده هر گونه گران فروشی بلیت هواپیما مراتب را از طریق سامانه حقوق مسافر به آدرس www.cao.ir و یا شماره‌های تماس دفتر نظارت بر شرکت‌ها، فرودگاه‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ۹-۶۶۰۷۸۷۰۰-۰۲۱ مطرح و پیگیری کنند».