اصغر فرهادی
برای اصغر فرهادی قرار جلب به دادرسی صادر شد!

آزاده مسیح زاده مستندساز که اصغر فرهادی را در فیلم «قهرمان» به سرقت هنری متهم کرده است، دوشنبه ۱۵ فروردین از صدور ««قرار جلب به دادرسی» علیه این کارگردان سرشناس خبر داد.

برای اصغر فرهادی قرار جلب به دادرسی صادر شد!

خانم مسیح زاده در گفت و گو با گذرنیوز گفت: بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه تهران چند ماه پس از رسیدگی به شکایت وی از اصغر فرهادی، «مبنی بر سرقت هنری و ساخت فیلم قهرمان بر اساس مستند«دو سربرد، دو سر باخت» مستندات شکایت را کافی تشخیص داده و قرار جلب به دادرسی علیه فرهادی صادر کرده است».

کاوه راد وکیل آقای فرهادی در واکنش به این خبر با بیان اینکه از سه شکایت عليه فیلم قهرمان دو مورد دیگر شده است، گفت: این حکم قطعی دادگاه نیست و بخشی از روند دادرسی است.

آقای فرهادی از خانم مسیح‌زاده به اتهام افترا و نشر اکاذیب شکایت کرد

به گفته خانم مسیح زاده، متن هجده صفحه‌ای قرار جلب علیه اصغر فرهادی در ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ برای طرفین ارسال شده است.

آزاده مسیح زاده سال گذشته پس از نمایش «قهرمان» در جشنواره کن، اصغر فرهادی را به کپی برداری از مستند «دو سر برد، دو سر باخت» متهم کرد که آن را در زمان شرکت در کارگاه فیلمسازی اصغر فرهادى ساخته بود.

پس از طرح اتهام، دو طرف از یکدیگر شکایت کردند، از جمله آقای فرهادی که از خانم مسیح زاده به اتهام “افترا و نشر اکاذیب” شکایت کرد که به گفته خانم مسیح زاده به نفع او قرار منع تعقیب صادر شد.