اینترنت بدون سانسور

گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا از دولت بایدن خواستند ابزارهای جدیدی برای آزادی بیان و اینترنت بدون سانسور برای مردم ایران ارائه دهد.

گروهی از اعضای کنگره آمریکا با ارسال نامه ای به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، از دولت خواستند تا به مردم ایران در دسترسی به اطلاعات اینترنتی کمک کند.

این قانونگذاران در نامه خود نگرانی خود را در مورد قطع اینترنت در اعتراضات اخیر در ایران ابراز کردند و توضیح دادند که این نشان می دهد که دولت جمهوری اسلامی قوانین آزادی بیان و حقوق بشر را نقض می کند.

همچنین در این نامه آمده است که جمهوری اسلامی یک کارزار نظام‌مند برای جلوگیری از دسترسی مردم ایران به اطلاعات بی طرفانه و ابزارهای مسدود کننده اینترنت دارد.

آنها تأکید کردند که این موضوع به احتمال زیاد در دولت ابراهیم رئیسی تشدید می شود زیرا رئیس جمهوری ایران دارای پرونده ای مستند از نقض آشکار حقوق بشر است.

بر این اساس، نامه توسط جری کانلی، نماینده دموکرات ایالت ویرجینیا، و برایان فیتزپاتریک، نماینده جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا نوشته شده است.

این نامه توسط اعضای کنگره آمریکا و همچنین فدراسیون روابط عمومی ایران و آمریکا امضا شد و خواستار ارائه اینترنت بدون سانسور شدند.