نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰

همزمان با راه اندازی نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ فردا، جمعه ۹ مهر، در دبی، امارات متحده عربی، در این مقاله مهمترین اطلاعات مربوط به این نمایشگاه و میزبان آن را منتشر می کنیم.

نمایشگاه های بین المللی هر پنج سال یکبار برگزار می شود و حداکثر به مدت ۶ ماه به طول می انجامد و میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب می کند و برای اولین بار در خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوب شرقی میزبانی می شود.

اکسپو دبی

دبی  امارات متحده عربی میزبان این دوره از ۹ مهرماه ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ است. دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها در مجمع عمومی خود در پاریس سال ۱۳۹۲، اعلام کرد که دبی حق میزبانی نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ را به دست آورده است.

◊    شعار نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ “پیوند افکار .. ساخت آینده”

شايان ذکر است که دبی اکاترینبرگ از روسیه، ازمیر از ترکیه، و سائو پائولو از برزیل را شکست داد، و شهر امارات متحده عربی در دور دوم نهایی مقابل اکاترینبرگ از ۱۱۶ رأی از اعضای دفتر برخوردار شد.

این نمایشگاه قرار بود سال گذشته برگزار شود، اما به دلیل همه گیری کرونا به مدت یک سال به تعویق افتاد و کارشناسان اقتصادی اعلام کردند که نمایشگاه دبی هفت میلیارد دلار هزینه داشته است.

از سوی دیگر، دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها اعلام کرد که اکسپو دبی با مشارکت ۱۹۲ کشور از سراسر جهان راه اندازی می شود و این بزرگترین رویداد جهانی از زمان شروع همه گیری محسوب می شود.

اکسپو دبی

امارات متحده عربی شعار “پیوند افکار .. ساخت آینده” را به عنوان عنوان کمپین میزبانی “نمایشگاه بین المللی ۲۰۲۰” در دبی انتخاب کرده است.

همچنین شایان ذکر است که دبی سومین خط مترو را برای سهولت دسترسی بازدیدکنندگان و شهروندان به محل نمایشگاه به نام “خط ۲۰۲۰” راه اندازی کرد.